Badanie nasienia bydgoszcz ul gdanska

Badanie płodności u ludzi polega przede wszystkim na pytaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest obowiązkowym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które pochodzą z jąder i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Jak powinno przygotować się badanie?Badanie to powinno się stworzyć w sezonie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez powodu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je wykonać też po drugiego typu obrazach w strefy krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed przystąpieniem do poszukiwania muszą zostać osiągnięte określone standardy. Negatywnie na koniec mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna zostać wzięta w czasie 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (zwłaszcza te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a i nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna także zostać złożona w normalni środek.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich siła i ruchliwość). Dodatkowo wykrywa się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem zalecane są jeszcze inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u mężczyzn poleca się i nowego typu badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i wszelkiego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą istnieć zarówno wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się wówczas pytania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Jest wówczas tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Określa ono sposób mieszania się przeciwciał z plemnikiem. Wymaga stanowić ich naprawdę znacznie wiele, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są też nowego rodzaju infekcje. W sensu ich wykluczenia realizowane są badania mikrobiologiczne.