Kasa fiskalna zmiana adresu firmy

Kasę fiskalną musi mieć każdy przedsiębiorca, który zamierza sprzedawać produkty czy usługi na praca osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej. Nie jest przy tym świadczenia, czy sprzedawca jest płatnikiem VAT, lub te jest usunięty z takich rozliczeń. Które są obowiązki posiadającego kasę fiskalną?

Posiadający kasę fiskalną powinien przede każdym sprawdzić, czy musi obowiązkowo ewidencjonować na kwocie sprzedaż, której działa. W przypadku sprzedaży drobnej, prowadzonej rzadko, czasem doskonalszym wyjściem pewno stanowić przeprowadzanie zapisów w statystyk sprzedaży niedokumentowanej. Zwolnienia z konieczności posiadania kasy fiskalnej zostały odtworzone w Prawu Ministra Finansów z dnia 4.11.2014 r. w sytuacji zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy wykorzystaniu kas rejestrujących. Pamiętajmy o tym, że przy zakupie pierwszej kasy fiskalnej przysługuje nam zwrot sięgający nawet 90% jej liczb, nie więcej jednak, niż siedemset złotych. Znacznym udogodnieniem, zarówno dla mężczyznę, jak i wydającego, będzie dobrze skonfigurowana kasa, więc taka, jaka zajmuje pełny katalog oferowanych towarów lub usług. Dla mężczyzny niewątpliwą przewagą tej form jest fakt, że odbierze on paragon, jaki będzie był jako ewentualna podstawa zwrotu.

Zasadą działania na kasie, będzie fiskalizacja kasy fiskalnej. Na czym ona polega? Stanowi toż jedna i nieodwracalna procedura, która oznacza trwałe przypisanie numeru NIP podatnika do modułu fiskalnego. Oczywiście, możemy zakupić kasę fiskalną zaś nie dokonywać fiskalizacji, jednak taka kasa finansowa będzie mogła być używana do rzeczy tylko w stylu niefiskalnym. Szczególnie istotne jest, by fiskalizacji kasy dokonywał doświadczony serwisant, w sukcesu błędu niezbędnym będzie bowiem zakup nowej kasy.

Do ważnych obowiązków posiadającego kasę fiskalną należy wydrukować bilet i rozdać go użytkownikowi za wszelkim razem, jeżeli ten przygotuje zakupu, oraz raz dziennie wydrukować raport dobowy. Raz na miesiąc (pierwszego dnia każdego miesiąca) należy drukować raport miesięczny. Należy jeszcze pamiętać o obowiązkowym przeglądzie. Powinien on pozostać osiągnięty po 24 miesiącach użytkowania kasy. Pamiętajmy także o odpowiednim przechowywaniu paragonów i raportów: ustawodawca stawia na przedsiębiorców obowiązek przechowywania kopii rolek i raportów dobowych przez okres pięciu lat, paragonów przez okres dwóch lat (z zakończenia roku podatkowego). Istotną sytuacją istnieje jednocześnie pamiętanie o tym, że po upływie pięciu lat przedsiębiorca powinien obowiązkowo wymienić moduł kasy.