Modlitwa o rozwoj firmy

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najpozytywniejsze etapy bycia wszystkiej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Jest toż dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w ciekawym kierunku oraz dodatkowo w fantastyczny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie mocno, praktycznie z dnia na dzień, i pierwsze bicie serca jest dodatkowe do usłyszenia obecnie w 21 dniu ciąży.

Na wstępu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi obecne bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu ważne (całe 6 mm), że będzie silna je sprawdzić w badaniach USG. Niestety, nadal będzie a za malutkie, by docenić jego prawdziwy rozwój. Aby prawidłowo ocenić rozwój dziecięcego serca, wskazane będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli należy o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalnej aparatury, jaka stanowi w stopniu przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serca, przy wykorzystaniu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na ten termin – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez cały czas ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Był to więc znak dla rozwijającego się organizmu dziecka, że znowu nie kolej na własne oddychanie, należy za to skoncentrować się na określonym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w sum rozwinięte dopiero w momencie porodu. Od tego terminu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie osiągalne w wszelkiej chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.