Nerwica bole brzucha

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stały się częstym problemem w bieżących czasach. Wynika zatem ze kolei naszego myślenia. Obecnie cali żyjemy szybko a często brakuje nam momentu na urlop, odpoczynek i regenerację. Oraz kiedy rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Przeważnie są to bóle głowy, żołądka i serca. Może być oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet małe objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się wyłącznie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sytuację spośród ostatniego, że ich reakcje ciała nie mają naprawdę sensu. Jednak ciężko jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle komunikują się z dalekimi fobiami. Chory boi się pewnych sprawie, dlatego jego ciało reaguje następnie w "ciekawy" i oryginalny sposób. Towarzyszy temu brak motywacji, skłonności do zadania, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez to źli często skarżą się na tematy ze snem, a nawet bezsenność.

Probiox plus

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą metodą w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesie zaburzeń nerwicowych najlepsze wyniki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej wolno zapomnieć "błędne koło". Pacjent wraz z psychiatrą analizuje po kolei różne formy z wszelkiego życia, podczas których posiadał objawy nerwicy. Dzięki temu sprowadza się jego lęk i chory uczy się z dowolnymi sytuacjami. W pewnych przypadkach wskazane jest jeszcze leczenie farmakologiczne. Jednak same leki zupełnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w związaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.